Barbara Zwierzyńska-Doskocz - Kandydatka na Burmistrza Złotoryi

Szanowni Mieszkańcy,

 

Zdecydowałam się kandydować w wyborach samorządowych na stanowisko Burmistrza Miasta Złotoryja. To przemyślana decyzja, pełna nadziei na lepszą Złotoryję. Nasze miasto potrzebuje świeżego spojrzenia i nowej energii. Dlatego stworzyłam komitet DziałajMy Razem.

 

Kandydaci komitetu DziałajMy Razem pochodzą z bardzo różnych środowisk, od osób bardzo młodych po starsze. Mamy odmienne doświadczenia zawodowe i życiowe, a także absolutnie różne poglądy polityczne.I bardzo dobrze, bo w samorządzie nie ma miejsca na politykę. Łączy nas to, że kochamy Złotoryję i chcemy dla niej pracować. Chcemy by głos mieszkańców był słyszany i doceniany. Nie chcemy już radnych-bezradnych. Przez ostatnie kilka miesięcy intensywnie pracowaliśmy nad planem rozwoju Złotoryi. Niedługo go przedstawimy, a w nadchodzących dniach z pewnością spotkają nas Państwo w terenie, będziemy rozmawiać, pytać o potrzeby i zapraszać do udziału w wyborach samorządowych 21 października 2018 r.  

 

Mimo, że mamy częściowo odremontowane centrum, a w ostatnich latach nareszcie ruszyła strefa ekonomiczna, coś poszło nie tak jak powinno. Z niepokojem obserwuję jak nasze miasto pustoszeje. Coraz więcej mieszkańców wyprowadza się do Wrocławia, Legnicy, Lubina lub wyjeżdża za granicę. Zamykają się kolejne sklepy i lokale usługowe. Brak odpowiedniej pracy i przede wszystkim mieszkań to najczęstsze przyczyny wyprowadzki. Często spotykam się z opiniami, że “miasto robi się smutne i nawet nie ma gdzie wyjść”. Najbardziej frustruje zniszczenie basenu, na którym wychowało się kilka pokoleń Złotoryjan. Już na pierwszy rzut oka widać podział na górną i dolną Złotoryję. Młodzież wybiera szkoły poza miastem, od razu planując przyszłość gdzieś indziej, a co najsmutniejsze większość z nich nie widzi tutaj dla siebie przyszłości.Ceny usług komunalnych należą do najwyższych w Polsce. Mieszkańcy skarżą się na drogi, stan zieleni i ogólny nieład i różne inne niezałatwione problemy, które utrudniają codzienne życie, a oni od kolejnych władz latami słyszą, że “się nie da”. Zwykłe sprawy urosły do rangi marzeń…

 

Złotoryja ma ogromny potencjał, ale nie wykorzystuje wszystkich możliwości by się rozwijać.
I nie chodzi tylko o zewnętrzne środki na nowe inwestycje. Przecież Złotoryja to złoto, wulkany, jedno
z najstarszych miast w Polsce, dogodnie położone zarówno turystycznie jak i inwestycyjnie. Mamy malowniczy krajobraz, piękne zabytki, starówkę. Mamy wreszcie wspaniałych mieszkańców. Wszyscy chcemy by Złotoryja w końcu stała się miastem, w którym po prostu chce się mieszkać.

 

Kluczem do dobrego zarządzania miastem jest połączenie lokalnych, codziennych potrzeb i dużych projektów strategicznie rozwijających miasto. Świat pędzi do przodu, powinniśmy go dogonić. Marzymy o tym by mieszkać w mieście przyjaznym, nowoczesnym, atrakcyjnym, zadbanym i prężnie rozwijającym się. Pora zacząć spełniać te marzenia.  

Zmieńmy Złotoryję! Razem!

Barbara Zwierzyńska-Doskocz

Ulotka Str 1

ulotka 2