Chcę pomóc w walce z pandemią. Co mogę zrobić?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który chce wesprzeć dowolną jednostkę potrzebującą pomocy w walce z wirusem, zobacz, jakie potrzeby zostały zgłoszone. Jeśli znajdziesz problem, który będziesz w stanie rozwiązać – wspaniale!

Zarejestruj się na naszej stronie. Po weryfikacji (niezbędnej, byśmy byli pewni, że na stronę nie trafią osoby podszywające się pod firmy lub szpitale) możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie.

Możesz też zgłosić własną ofertę pomocy. Przykładowo: jeśli Twoja firma drukuje rzeczy w 3D, zgłoś, że jesteś w stanie pomóc poprzez drukowanie elementów.

 

Moja jednostka potrzebuje pomocy. Jak ją zgłosić?

Zarejestruj się na naszej stronie. Po weryfikacji (niezbędnej, byśmy byli pewni, że na stronę nie trafią osoby podszywające się pod jednostki ratujące życie) możesz od razu publikować swoje potrzeby. Gorące prośby, by:

 • Zgłaszać potrzeby osobno. Jeśli potrzebujesz respiratorów, maseczek i butelkowanej wody, zrób trzy osobne wątki. Tak będzie dużo łatwiej utrzymać porządek na stronie, dodatkowo pozwoli to przedsiębiorcom na rozwiązanie konkretnego problemu.
 • Zgłaszać potrzeby krótko i precyzyjnie. Napisz, czego potrzebujesz, a także w jaki sposób można zrealizować tę prośbę. Jeśli potrzebujesz np. tysiąca maseczek, podaj warunki, jakie muszą spełniać. Jeśli jesteś w stanie zamówić je samodzielnie, napisz, jaki jest koszt, tak, by można było rozwiązać ten problem, wpłacając pieniądze.
 • Zgłaszać potrzeby we właściwych miejscach (przypisane do województwa). To pozwoli na łatwiejsze odnalezienie Twoich potrzeb lokalnym przedsiębiorcom.
 • Odpowiadać na pojawiające się pytania. Przedsiębiorcy mogą nie mieć np. konkretnych materiałów i dopytywać, czy zastosowanie zamiennika będzie także akceptowalne itp.
 • Zadbaj o uzupełnienie swojego profilu. Nie zapomnij o podaniu numeru konta, na które można dokonywać wpłat, a także dokładnego adresu.

 

Jestem osobą prywatną, nie mam firmy. Czy też mogę pomóc?

Oczywiście tak. Możliwości jest bardzo wiele:

 • Pomóż bezpośrednio szpitalom, wpłacając na ich konta pieniądze.
 • Zgłoś się do inicjatyw zbierających wolontariuszy, np. do wsparciedlaszpitala.pl lub www.wosp.org.pl/pomagamy.
 • Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, na podstronie Jak jeszcze pomóc, w której dajemy namiary na inne cenne inicjatywy.
 • Pisz o wszystkich dobrych inicjatywach na kanałach społecznościowych: Facebooku, Instagramie, Twitterze, LinkedInie i gdziekolwiek jeszcze możesz. Zachęcaj lokalnych przedsiębiorców do udzielenia wsparcia. Razem możemy zdziałać cuda!
 • Uważaj na siebie i innych! Przestrzegaj najściślejszych zasad dotyczących higieny. Dbając o siebie, dbasz też o innych i przeciwdziałasz rozprzestrzenianiu się choroby. Zwłaszcza jeśli odwiedzasz osoby znajdujące się na kwarantannie.
 • Działajmy razem! 🙂

 

Nie reprezentuję szpitala, ale też potrzebna jest nam pomoc. Czy możemy się zgłosić?

Oczywiście – serwis DzialajmyRazem.pl powstał po to, by pomagać podczas pandemii wszystkim jednostkom, które ratują życie innych. Jeśli reprezentujesz straż pożarną, ratowników medycznych, przychodnie – śmiało rejestruj się i zgłaszaj swoje potrzeby.

 

Kto odpowiada za DzialajmyRazem.pl?

Strona została zaprojektowana i jest obsługiwana przez pracowników firmy G2A.COM. Projekt ma charakter non-profit: nie pobieramy od nikogo żadnych opłat, nie zbieramy danych w celach marketingowych. Całkowity koszt postawienia i obsługi serwisu jest po stronie firmy i wolontariuszy. Osobą odpowiedzialną za koordynację prac jest Maciek Kuc, szef działu komunikacji G2A.

 

Jaka jest pewność, że na DzialajmyRazem.pl są tylko prawdziwe szpitale i firmy?

Ze względu na profil działalności naszej firmy mamy wieloletnie doświadczenie w szczegółowym weryfikowaniu biznesów. Aby zarejestrować się na DzialajmyRazem.pl, trzeba przejść proces akceptacji, podczas którego weryfikujemy, czy podany adres pochodzi faktycznie z domeny placówki/firmy, czy takowa istnieje, działa itp. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest to, by uniknąć pojawienia się w serwisie osób podszywających się pod firmy czy placówki. Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane były maksymalnie wiarygodne.

 

Gdzie i jak można się dowiedzieć, czy przekazana pomoc trafiła do odbiorców?

DzialajmyRazem.pl to platforma ułatwiająca kontakt między placówkami potrzebującymi pomocy a firmami chcącymi tej pomocy udzielić. Ufamy, że gdy placówka napisze, że pomoc została udzielona – i zamknie wątek – będzie to jednoznacznym sygnałem, że możemy przekazać tę dobrą nowinę na naszych kanałach social media: Facebooku i Twitterze.

 

Czy zamieszczanie potrzeb i ofert jest i będzie bezpłatne?

Tak. Strona jest i będzie całkowicie bezpłatna.