DzialajmyRazem.pl to strona stworzona po to, by ułatwić przedsiębiorcom pomaganie instytucjom ratującym życie.

Dla bardzo wielu firm to najgorszy czas w ich historii. To nie oznacza jednak, że przedsiębiorcy przestają chcieć pomagać. Zwłaszcza że obok nas są ludzie, którzy na co dzień ratują życie, a ich sytuacja jest o wiele bardziej dramatyczna.

Wszyscy podziwiamy i doceniamy wielkie gesty, przekazywanie milionów złotych na walkę z pandemią. Założyliśmy DzialajmyRazem.pl po to, by każdy przedsiębiorca, nawet dysponując bardzo skromnymi środkami, mógł rozwiązać konkretny problem. Nawet tak mały, jak dostarczenie artykułów higienicznych do okolicznej przychodni, która akurat ich potrzebuje.

Skąd wziął się pomysł na stworzenie strony? Firma, w której pracujemy, zaangażowała się w połowie marca w pomoc dla szpitali w Łańcucie i Krakowie, by wspomóc je w nierównej walce z wirusem. Inni przedsiębiorcy z chęcią się dołączali, poruszając przede wszystkim dwie kwestie:

  • Jak mogę pomóc?
  • Moja firma ma teraz ciężki czas. Czy jest w ogóle sens oferować dwa tysiące złotych?

Rozmawiając ze szpitalami o zmaganiach z koronawirusem, widzieliśmy, że potrzeby są nieograniczone – od podstawowych i najtańszych przedmiotów, po drogi sprzęt. Wykonywaliśmy więc dziesiątki telefonów, wymienialiśmy setki maili i czuliśmy, że chęć pomocy nas otacza, ale metoda jej pozyskiwania nie jest tak skuteczna, jak byśmy sobie tego życzyli. Obciążenie pracowników służby zdrowia jest ogromne i nie chcieliśmy dokładać im pracy, prosząc o odpowiedzi na różne pytania przedsiębiorców. Postanowiliśmy więc stworzyć platformę, dzięki której komunikacja między szpitalami (czy innymi jednostkami ratującymi zdrowie i życie) a przedsiębiorcami będzie wygodna i szybka.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Działajmy razem, a na pewno uda nam się przejść przez ten czas jak najbezpieczniej, a finalnie także pokonać wirusa!

Pracownicy i wolontariusze z DzialajmyRazem.pl

PS: Szalenie miło nam poinformować, że do naszej inicjatywy dołączył Maciej Orłoś! Dziękujemy!